درباره ما 2018-06-28T14:25:02+00:00

به پارسیلوپ خوش آمدید!

پارسیلوپ رسما سال 1395 کار خود را با هدف ایجاد ارتباط با هنرمندان شروع نموده است. بخشی از فعالیت پارسیلوپ آهنگسازی، تنطیم و تولید موسیقی و بخش دیگر آن تولید صدای سازهای مجازی، سمپل و لوپ میباشد. ما ابتدا سری شش هشتم را تولید کردیم و علت آن نیز نبود محصولات مورد نیاز این بخش برای تولید کنندگان موسیقی بود. شروع و پایه هر قطعه موسیقی که تولید میشود ریتم میباشد که وجود تنوع آن باعث خلاقیت و ایده های نو برای آهنگساز میشود. دو مجموعه درام و پرکاشن  تولید پارسیلوپ با حدود 1000 ریتم اصلی و 3000 زیر ریتم، بستری بسیار گستره با انواع صدای درامهای آکوستیک، الکترونیک، سازهای کوبه ای و پرکاشنها به شما میدهند تا هر ایده ای را با بهترین کیفیت عملی نمایید. چند محصول دیگر نیز برای شش و هشت تولید کردیم که لوپ سازهای متفاوت میباشند. پارسیلوپ با loopmasters که بزرگترین شرکت تولید لوپ در جهان است نیز همکاری داشته و برای آنها نیز سمپل تولید کرده است.

در زمان تحصیل در کشور آلمان با هنرمندان زیادی بعنوان موزیسین شروع به همکاری کردم. صدابرداری و ضبط دیجیتال را از سال 1988 شروع کرده و  اولین کاستهای تولید شده در ایران که مسترینگ دیجیتال شدند، توسط من مسترینگ شدند.

مطالعه سبکهای متفاوت موسیقی از کلاسیک تا رپ جزو علایق همیشگی من بوده و خود را محدود به سبکهای خاصی برای گوش کردن موزیک نکرده ام ولی در ساخت موزیک سبک فانک، آر اند بی، جز، راک، لاتین و هاوس را میپسندم. موزیک دریایی بیکرانست و وقتی به عمقش سفر میکنی میبینی چه ناچیز دیده ای دریا را از چشم انداز ساحل.

بین ساخته هایم موزیک کلاسیک به سبک سمفونیک و موسیقی پاپ سنتی نیز موجود است. آهنگسازانی چون مرحوم واروژان سمبل کار من بوده اند. کار گروهی آن دوران ثمره اش موسیقی ماندنی شد. تولید موزیک بدون ملودی مشخص و بیاد ماندنی، فاقد هارمونی قوی و تولیدات غیر تخصصی و صرفا بازاری بنوعی ضربه به موسیقی ما وارد کرده. انبوه کارهای بیکیفیت که فیلتر نشده پخش میشوند هم شنونده ها را در دریایی از موزیک بی کیفیت غرق کرده و هم تولیدات خوب را از دید شنوندگان پنهان کرده.  هدف باید کیفیت باشد و نه تعدد کار.

از ارتباط به هر یک از هنرمندان محترم فارسی زبان خوشحال خواهم شد. جهت تماس از فرم تماس سایت استفاده نمایید.

دوستان پارسیلوپ جایی کوچک است با دلی بزرگ.

مدیریت پارسیلوپ

نیما فریبا

جهت ارتباط با خوانندگان و فیلمسازان محترم

آهنگهای ساخته شده من در سبکهای مختلف میباشند ولی وجه مشترک آنها در حساسیت برای داشتن ملودی شاخص در هر ترانه است. من موسیقی را بشکل تخصصی در اروپا فرا گرفتم ولی موسیقی غربی باید مکمل آهنگسازی شرقی باشد و نه غریب نمودن آن از فرهنگمان. یک قطعه موسیقی که وجه تمایزش با نمونه غربی آن فقط کلام فارسیش باشد بنظر من تولیدی بیهوده است و هنر یک آهنگساز آنجا نمو میکند که توانایی آن را داشته باشد تا اثری با موسیقی غربی و کلام فارسی تولید کند که زمانی که یک اروپایی این اثر را گوش میدهد حسی نو در آن بیابد.

آهنگسازان شرقی که در صحنه جهانی مطرح شدند همه پیرو این شرط بوده اند.

ایده پردازی از موزیک غربی خوب است ولی کپی کردن کارهای غربی و تحویل شنونده دادن نتیجه ای جز به فراموشی سپاری کار ندارد و انبوه کارهای بی کیفیت و مشابه یکدیگر باعث شده شنونده ایرانی سردرگم و زده شود. بهر حال من حساسیت خاص خود را در کار موزیک دارم. کار موفق باید همه فاکتورهای ذیل را دارا باشد:

  • شعر پر محتوا
  • آهنگسازی حساب شده با درک از شعر و فضای مورد نیاز آن
  • تنظیم صحیح و کیفی
  • خواننده با صدای خوب، توانایی خواندن و قدرت انتقال حس کلام بالا
  • و در سالهای اخیر کلیپ ویدیویی که مکمل بصری صداست

برای شنیدن نمونه آهنگها و اتودهای ساخته شده لطفا فرم ریز را پر کنید. برای شما دسترسی به نمونه آهنگها ارسال میشود.

لطفا در فرم زیر کوتاه در مورد نوع فعالیت خود توضیحاتی بنویسید.

پس از ارسال درخواست شما، ایمیلی حاوی آدرس اینترنتی نمونه آهنگهای آماده واگذاری برای شما ارسال میگردد.

با سپاس

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما